Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

elongacija Ahilove tetive

Anita

Molila bih vas da mi odgovorite na jedno pitanje mada možda i nije to vaša domena , naime sin ima skraćenje tetiva na obije noge i trebala bi mu biti učinjena elongacija Ahilove tetive, pa mene zanima da li znate kako se ta operacija vrši, da li je opasna narkoza, i kakve se poslije fizikalne terapije rade (viježbe).
Opčenito me zanima operacija da li bi mi mogli reči kako se to izvodi.

prof dr sc Ana Votava-Raić

Sami ste pravilno pretpostavili da precizan odgovor na Vaše pitanje nije u domeni pedijatra, te Vas mogu uputiti na ortopeda, a s kojim ste vjerojatno već razgovarali jer je – kako se čini - već preporučena kirurška terapija.
Što se tiče anestezije, u današnje je vrijeme rizik minimalan i nije ovisan o dobi pacijenta. Ukoliko, međutim, postoje i neke druge abnormalnosti, nužan je, pored rutinskog i specifičan pregled uz odgovarajuće pretrage.
Vjerujem da će Vam osobni kontakt s ortopedom odgovoriti na sva trenutna pitanja, a za pedijatrijske dileme i dalje Vam stojim na raspolaganju.