Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

bježanje mokraće

Tilia

Poštovani doktore,
Molim Vas za savjet i Vaše mišljenje.
Moj sin ima 8 i pol godina. Više od 2 godine se liječi od parc. epilepsije, a utvrđen mu je i hiperaktivni poremećaj.
Već duže vrijeme prilikom jačeg smijanja mu pobjegne mokraće. Prvo je to bilo nekoliko kapi, a unazad nekoliko mjeseci doslovno napravi lokvicu ispod sebe. U krevet se nikad nije pomokrio i noću uopće ne ide u wc. Ne žali se na pečenje ni bol.
Možemo li ovo pripisati njegovim neurološkim problemima ili bi Vi ipak savjetovali obradu?
S poštovanjem i hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Savjetujem da se obaavi nefrološka obrada, pretpostavljam da će se procijenti funkcija mokraćnog mjehura. Parcijalna epilepsija ne bi trebala biti primarnim uzrokom smetnji.