Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Cesto mokrenje

Lejlap0766

Postovani,
Radila sam ultrazvuk,rekli su mi da je zeludac spusten, zucna kesa presavijena, PK sistem bubrega postupalan i da izgled jajnika mozda upucje na PCOS

Imam cest nagon za mokrenjem, preko dana dok sam na poslu i ne osjetim bas potrebu ali u momentu kada dodjem kuci idem dosta puta i oblina su mokrenja (da li moze to biti na nervnoj bazi), ponekad zamucena ili s talogom, pored toga imam jaku ostru bol u donjem dijelu stomaka ispod pupka a nekada i u donjem dijelu ledja, stomak mi je uvijek nadut, pritisak u grlu i stomak mi uvijek "krci"
mozete mi objasniti da li je u pitanju neki kamenac u mokracnom mjehuru jer mi je receno da se ne moze to vidjeti na UZ (nalaz urina mi je uredu)
I zbog cega se javlja ta ostra bol u stomaku?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Zautali ste s pitanjem na forum o zdravlju i bolesti djece... Obzirom na izgled mokraće, te obzirom da nema znakova upale, moguće je da je riječ o kristalima ili manjem kamencu u mokraćnim putevima. Pijte puno tekućine, privremeno izbacite iz prehrane sve što ima c vitamina i zeljasto povrće (kupus, salata i sl.), povećajte unos mlijeka. Ako imate smetnje s kralješnicom treba isključiti neurogeni mjehur - dakle to je problematika za internistu nefrologa.