Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

cijepljenje

Filip

Poštovani!
Imam dijete od dva mjeseca koje se treba cijepiti. Molim, Vaše mišljenje koje je cijepivo bolje za dijete "klasično" koje je besplatno ili "5 u 1" koje se plaća 1200 kuna.

Dr. Darko Richter

Po mojem je mišljenju "5 u 1" bolje i manje traumatično rješenje. "Klasično" cjepivo u stvari se sastoji od starog DiTePer cjepiva (injekcija), novog Hiberix-a (injekcija) i novog IPV-a (injekcija protiv poliomijelitisa). U kombinaciji "5 u 1" dijete u jednoj jedinoj injekciji dobiva sve "klasične" i novo propisane komponente. Nije istina da košta 1200 kuna, jer ga na privatni recept u ljekarnama možete dobiti za oko 300 kuna.