Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Cijepljenje

Lucky29

Poštovani, sin mi ima 8 mjeseci. Cijepljen je u rodilištu a nakon toga kasnimo s cijepljenjem jer je sa 3 tjedan imao urinoinfekt, a kasnije su se zaredale prehlade, što nas, što starijeg brata, a najmanje bebe, ali pedijatrica ga ne želi cijepiti dok god nismo svi u kućanstvu zdravi.
Kad ozdravimo zakaže cijepljenje za mjesec dana a do tada se opet netko razboli. Tako da je beba cijepljena samo sa 5 mjeseci cjepivom koje je trebao primiti sa 2 mjeseca. Molim informaciju koliko se može odgađati cijepljenje i kasnimo li previše?
Hvala

Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne nalazim opravdanja za odgodu, zaostatak se može nadoknaditi jedino što je dijete u ovom periodu nedovoljno zaštićeno protiv ovih bolesti..