Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

cjepivo- kasnim

ljiljana

ja zivim u Brcko Distriktu. imam bebu od 19 mjeseci koja je sa godinu dana prelezala vodene kozice. Receno mi je poslije da se mora sacekati sa cjepivom koju treba da primi sa godinom dana. Da li smo zakasnili sa tim cjepivom?
Koliko vidim iz prijasnjih poruka da se sistem cjepiva razlikuje u Hrvatskoj, tako da sam jako zbunjena.

hvala puno
mama

Dr. Darko Richter

Nikada nije prekasno: dijete treba cijepiti svime što mu je na rasporedu, uključujući najprije onim cjepivima koja još nije primilo. Što se duže čeka, veća je vjerojatnost da dobije bolest, ali inače nema drugih nepogodnosti. Sada je prošlo čak 7 mj. od preboljelih vodenih kozica, a bilo bi dovoljno da se pričekalo nekih 6 tjedana od otpadanja zadnje krastice.