Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

cjepljenje

emma

Imam curicu od 13 mjeseci i do sada je cjepljena protiv DI-TE-PER i polio, te nedavno protiv Mo-Pa-Ru.
Zanima me kada je mogu cjepiti protiv bakterije Heamophilus influenzae tipa B.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Sa štovanjem!

Dr. Darko Richter

Što prije, to bolje, jer je dijete najosjetljivije na tu bakteriju baš u najmanjoj dobi. Cjepivo se zove HIBERIX i može se dobiti na privatni recept u našim ljekarnama. S obzirom da je vaša djevojčica sada u drugoj godini života, indicirano je dati samo jednu dozu (u prvoj godini života ide se s 3 doze, usporedno s Di-Te-Per - om).