Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

crvenilo oka

Dinka

Mom sinu od 9 godina je izgleda pukla kapilara na bjeloočnici. Ima crvenu mrlju na lijevom oku na bjeloočnici pored zjenice. Nosi naočale i ima astigmatizam. Da li ga trebam odvesti pedijatru po neku terapiju ili to prođe samo od sebe? Treba li paziti da previše ne zamara oči (kompjuter, TV...)?
Unaprijed hvala.
Zabrinuta mama.

prof dr sc Ana Votava-Raić

Draga gospođo Dinka, mislim da nema potrebe za trenutnim "bježanjem" kod doktora. Međutim, ako se ta potreba pokaže (dugotrajniji isti ili pogoršani nalaz, dodatni i/ili drugi simptomi...) tada mi se čini da je okulist bolji izbor od pedijatra. Prekomjerno zamaranje očiju nikada nije dobro došlo, posebno u djeteta s već postojećim smetnjama i, naravno, u sadašnjoj situaciji. Nadam se da će u vrijeme čitanja ove poruke, nalaz na oku Vašeg sina već biti bolji. Srdačno Vas pozdravljam !