Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Da li beba dobiva dovoljno na težini?

laly29

Poštovani,
Zanima me vezano za prirast težine kod bebe. Beba rođena u terminu (40+4) sa 51 cm i 4090 g. Otpusna težina 3840 grama. Sa 16 dana beba ima 4110 grama dok na prvom sistematskom sa mjesec dana, 4500 grama te 55 cm. Nakon toga, 4 dana poslije 4580 grama. Nalazi krvi i urina uredni. Beba pojede po 80 ml po obroku (na adu je) svakih 2-3 sata. Da li je prirast tezine u redu?
Hvala na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

U početku dijete prosječno napreduje 20 grama dnevno. Prema tome čini se da je sve uredu.