Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Unutrasnja kvrzica kraj ramena

mamacitabonita

Postovani,

Kcer 11godina jucer nakon plivanja i tusiranja rekla je da je osjetila kvrzicu kraj ramena ispod kljucne kosti, ovako laicki ako sam se dobro izrazila na podrucju axilarnih limfnih cvorova 3 red. Rijec je o 1 kvrzici koja je unutar koze, ne iznad.
Kvrzica je ispod koze velicine graska, i moze se uhvatiti kao da je na nekoj tetivi/zili i pomicna je. Kvrzica nije bolna samo kaze da osjeca pritisak kad tu kvrzicu obuhvatim dok ju pomicem.
Ljubazno Vas molim informaciju obzirom da smo na putovanju i kuci u Zagrebu kroz 10 dana na sto obratiti posebnu pozornost i treba li odmah ici na pregled.
Unaprijed hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako nema drugih smetnji nema potrebe za hitnim pregledom. Teško je reći o čemu je riječ, prema svemu se radi o limfnom čvoru. Uzroci mogu biti različiti, ako je s lijeve strane najčešće je povezano s cjepivom protiv tuberkuloze. Ako se igrala s mačkom, pogotovu ako ju je mačka malo ogrebala po ruci recite pedijatru.