Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Diazepami i trudnoća

Anita

Liječnik mi je zbog (otvrdnuča maternice i zbog napetosti prepisao ,jedan od diazepama, uvjeravajući me da nemože nepovoljno uticati na plod kao i novorođenče, ali u forumu vaših kolega nalazim da ti lijekovi nisu tetarogeni,ali uzrokuju probleme s spavanjem novorođenčadi, i mlohavosti poslije poroda, da bi opet našla da ti lijekovi nisu uopče štetni za plod, ni u jednom tromjesjećju trudnoće i da se mogu uzimati.
Pa me zanima vi kao pedijatar sigurno ste se već sreli sa nekim takvim poblemom,odnosno neonatolozi, kakva su vaša mišljenja?

Dr. Darko Richter

Točno je da diazepam može prouzročiti probleme o kojima ste čuli, pa vam preporučujem da ga uzimate samo po potrebi, a najbolje bi bilo da se smirite i bez njega.