Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

dojenje

žaklina

poštovani,

imam sina koji je napunio mjesec dana. isključivo ga dojim. porođajna mu je težina bila 4.670 gr, otpusna iz rodilišta 4.390 gr, a s mjesec dana ima 5.490 gr. iako vidim da lijepo napreduje, imam jedno pitanje. naime, još nikako nismo uspjeli da u jednom podoju podoji samo jednu dojku, nego mu je za svaki podoj potrebno "isprazniti" obje dojke. zanima me je li to normalno, trebam li nešto poduzeti? imam li problem s produkcijom mlijeka i ako da, što mi je činiti?

unaprijed zahvaljujem.

Dr. Darko Richter

Odlično napreduje na težini i to je glavni pokazatelj da je s dojenjem sve u redu. Nema ništa neobično u tome da prazni obje dojke, jer to dojke ne iscrpljuje, već obrnuto, pražnjenje sveudilj potiče stvaranje novog mlijeka.