Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dijete šepa

Ivka66

Poštovani,
djetetu je pukla mala kost u predjelu stopala te smo skinuli gips prije mjesec dana. Ono sto me muci je da dijete jos uvijek šepa, koliko treba da to prode? Objasnila sam mu da je nogica prosla i da moze sve normalno radit kao i do sad al jednostavno se nekako ne oslanja na nogu.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prije svega kirurg mora sa sigurnošću utvrditi da je prijelom zacijelio, naročito ako postoje znaci da je hodanje na toj nozi bolno ili postoji vidljivi otok stopala. Ako nema znakova bolnosti tada je riječ o psihološkom problemu kojeg je najbolje ignorirati - što više o tome govorite pred djetetom i ukazujete na problem ono će više i dulje šepati.

Ivka66

Kirurg je utvrdio da je sve u redu. Tako sam i mislila da je rijec o psihološkom problemu. Ignorirat ce mo ga!
Hvala Vam puno
Srdacan pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Super! LP