Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

dilema

nataša

Evo ovako: Rodila sam zdravu curicu težine 2870 g i dužine 47 cm. Sada ima tri i pol mjeseca i do prije tri dana sam je samo dojila. Sa tri mjeseca beba je imala 7kg po čemu zaključujem da joj je moje mlijeko dobro i hranjivo. Ali, od napunjena dva mjeseca imamo problem. Beba više neće na prsi. Plače i gladna je. Kad je stavim na prsi otima se i plače. Tek kad se dobro umori i zaspe uspijem je nahraniti. Zadnjih dana još je i gore. Po danu je samo plakala i bila jako nervozna, tek pi po noći malo sisala. Juče sam joj ujutro dala bočicu Bebimila 1, sve je pojela i poslije bila mirna. Nije imala nikakvih problema (u smislu grčeva i sl.). Ako se izdojim u bočicu uspije popiti moje mlijeko iako ne tako rado kao Bebimil. Šta da radim? Da je i dalje mučim (i nju i sebe) ili da pređem na bebimil? Napominjem da sam svoju prvu curicu dojila bez problema godinu dana.

Dr. Darko Richter

Teško je nekome tko sam ne doji reći onome koji to radi kako se to radi. S obzirom na zakašnjeli odgovor, nadam se da ste problem riješili na ovaj ili onaj način. Pišite.