Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

tik?

Ivana

Poštovani,

Moje dijete staro 7,5 mjeseci povremeno naginje glavu na lijevu stranu ( otprilike 3-4 puta u sat vremena). Ova pojava je najizraženija ujutro, nakon buđenja. Koji su mogući uzroci ovoj pojavi, te što poduzeti?

Dr. Darko Richter

Najvjerojatnije nije tik, koji ste stavili kao naslov svog pitanja. To bi bilo prerano s obzirom na njegovu dob. Stanje treba dalje promatrati, mogu biti problemi s uhom i ravnotežom: ima li drugih naznaka da pokazuje znakove neravnoteže? Inače, misim da se najvjerojatnije tome ne treba preidavati veće pažnje.