Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dječja glista

Sonyador

Poštovani, trebam pomoć.
Djetetu od 2g je dijagnosticirana dječja glista, jer se stalno ceska po guzi, po noci se budi cca 2 sata nakon što zaspe i pred jutro, te se cese po guzi i vuče guzu po krevetu, naravno uz nenormalan plač. Dobila je Toloxim 2x3 dana i još kutiju da ponovimo nakon 14 dana. Popila je je prvu kutiju i sve je bilo ok dok je pila i 2 dana kasnije. Stolica je bila sluzava i djelovalo je kao da su neki končići unutra (ili je to bila samo sluz). Međutim 3 dan nakon popijene kure se sve vratilo. Nenormalno ju svrbi, to su uzasni krikovi i plač po noci. Mislim da joj nije pomogla ta kura, pa je moje pitanje smijem li joj dati odmah i tu drugu turu koju je trebala dobit za 14 dana? Jer tih 14 dana nitko nece dočekati normalan... pomozite. Naša dr. je na godisnjem, a zamjena mi se ne javlja na telefon.
Da napomenem, beba je u pelenama još, pa ne uspije čačkati prsticima direkt po guzi. Suprug i ja smo popili turu Vermoxa. Sve čistimo i mijenjamo posteljinu, znam da moram...ali izgleda da nam ta prva tura nije uopće djelovala. sad
Lijep pozdrav.

Ivana

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne vjerujem da bi se tako brzo pojavili simptomi nakon popijene kure lijeka. Moguće jest da lijek ne djeluje ili je u pitanju nešto drugo (alergija ili samo upala kože i sluznice čmara). Treba obaviti pregled, ne očekujem korist od brzog ponavljanja terapije.