Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Visoka temperatura i visok Crp

Lola7373

Poštovani,

Djete mi ima 1g i 7 mjeseci i zadnjih 8 mjeseci jednom mjesecno ima visoku temperaturu i visok CRP (do 114) bez drugih popratnih simptoma. Urin uredan, a u krvnoj slici su monociti i neutrofilni granulociti blago poviseni. Dijete je dobrog opceg stanja. Pedijatrima su cudne te njegovo recidivirajuce infekcije. Imate li ikakvu ideju ili savjet.
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na periodičnost smetnji i visoki CRP treba isključiti tzv PFAPA sindrom.