Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Djete ne zeli jest

Ivonad

Poštovanje.. Imam problem sa dvogodisnjakom koji je imao virozu pracenu visokom temperaturom koja je trajala 4 dana.. Grlo je malo crveno ali zato uši dosta i dobio je antibiotik,s tim da ga muči nos i ima jako puno slajma koji nezna iskasljat. Brine me to sta ne zeli jest nista vec 10 dana osim kaka.. Bojim se da se nesto ne zakomplicira od nejedenja.. Dali je uzrok ne jedenja taj slajm ili nešto drugo?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvjerojatnije je problem u neprohodnosti nosa - ne može disati dok ima hranu u ustima a i hrana nema okusa. Intenzivnije čistite nos, osigurajte dobru prohodnost prije obroka. Ako se smetnje nastave javite se liječniku.