Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prehlada kod bebe

Dummy

Pozdrav
Imam bebu staru mjesec i po dana i dobila je prehladu, tj. zacepljen nosic... To traje tjedan dana, sad je poceo i kasljat, ne cesto, 4-5 puta dnevno. Nema temperaturu i normalno jede. Uz sve to ima i grceve pa navecer od 9 do 12, pola 1 place dok ne zaspe. Preko noci dobro spava, budi se 2-3 puta da jede i da mu ocistim mosic. Ciatimo mu sa fizoloskom otopinom i kapam mu u nosic caj od sljezova korijena... Da li da ga odvedem pedijatru jer me strah da ne ode na pluca ta prehlada... Prvo nam je djete.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nemojte je voditi pedijatru, dokle god dijete normalno jede i čini se raspoloženo treba samo čistiti nos, postavljajte je u krevetić s povišenim uzglavljem (nakosite madrac u krevetiću), vlažite zrak u kući, temperatura prostora treba biti 221 C, izlazite redovito van.

Više na ovu temu: https://littledotapp.com/hr/blog/bolesti/mama-zacepljen-mi-je-nos