Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prijevremeno rodjene bebe

Tamara35

Postovani, 18.7 .2018. sam rodila blizance kojima je termin bio 17.10.2018. Imali su po 1100 kg i krvarenje 2 na 3 stupanj.Oni su sada s.motorikom sukladni.sa.svojom korigiranom dobi.Na.njima se ni na koji.nacin ne vidi da su ranije rodjeni. Od rodjena su imali uzlaznu putanju napretka, bez napadaja. 1 nije nikako bio na respiratoru dok je 2 bio vrlo.malo na minimumu. Oci,sluh i sve ostalo je u redu. Fizickim pregledom djece zadovoljni fizijatri i neuropedijatar. Ono sto mene zanima jeste to sto nam nas neuropedijatar i pedijatar nije rekao da im treba eeg. Misljenje za to smo dobili od privatnog neuropedijatra koji je iz Hrvatske. Mi zivimo u BiH. Po vasem misljenju trebamo li uraditi eeg do sada jos.nismo radili ni jedan samo ultrazvuk mozga.Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

EEG pruža korisne informacije o zdravlju mozga, stoga bi bilo korisno napraviti ga. Može i u dobi od 12 mjeseci, obzirom da nemaju neuroloških smetnji.