Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dnevna ishrana

Dražen

Paula je upravo navršila 1.godinu.
Lijepo napreduje i voli sve jesti.

Visina: 78 cm
Težina: 8900 gr.

DORUČAK:
- voćni LGG sa 7-Corns žitaricama

UŽINA:
- obavezno voće:...kruška ili jabuka...malo banane....ili
- razno: Gauda sir (usitnjen na kockice), svježi paradajz,
pureća prsa (salama), kruh (tamno brašno)

RUČAK:
- sve: variva, povrće, riba, meso (pileće, govedina - usitnjeno), juhe

UŽINA:
razno:
- voće
- puding,
- sir s voćem "Dukatela"

VEČERA:
- kiselo mljeko ili LGG sa 7-Corns žitaricama....ili
- sir ABC za mazanje, paradajz, kruh

Paula pije dosta tekućine kroz dan. To je voda (iz Brite) ili Hipp čaj za probavu. Ponekad je to i sok od voća (breskva, crveni plodovi) razrijeđen s vodom (1:1)
Nedavno smo uveli i trajno punomasno mlijeko (3,7%) koje konzumira 2-3 puta u toku noći (140 ml po obroku) ili s kakaom prije spavanja (100 ml).

Poštovani,

pitanje je da li imate primjedbi i sugestija na ovakav način ishrane, odnosno da li bi ste još što preporučili i savjetovali

Zahvaljujem na odgovoru

Brižni tata

Dr. Darko Richter

To morate pitati svoje dijete.

Dražen

Hvala Vam na iscrpnom i detaljnom odgovoru.

Srdačan pozdrav

Dr. Darko Richter

Nije bitno da li je odgovor detalja ili iscrpan, bitno je da je točan, a u tom pogledu, sigurno se ne šalim niti s vama, niti s ikim drugim.