Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

uho

mama

Prije tjedan dana moj je 5 mj. star sin imao "izljev" smole u usnu skoljicu. Bio je na pregledu kod ped. i savjetovano mi je da cistim samo podrucje skoljkice. Medjutim, kako se tada izlilo zaista puno smole, na suzenju prema unutrasnjosti uha ostalo je poprilicno skorene smole sto bas i ne izgleda narocito lijepo. Interesira me mogu li mu ipak pocistiti te ostatke i kako: stapicem s granicnikom, tuljcicem vate, vodom ili uljem, ili cekati da se samo odlijepi i padne u skoljkicu?
Hvala!

Dr. Darko Richter

Možete otići u ljekarnu i zatražiti kapi vodikova peroksida za čišćenje zvukovoda. Kada se vosak smekše, lako ga je počistiti špicom od vate ili vatenim štapićem.