Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Držanje glavice

LanaA30

Poštovani,
Naime, beba ima 4 mjeseca. Zadnjih nekoliko dana dešava nam se da je jako izmorena navece, ne zeli zaspati, i kad napokon zaspe, probudi se plačući, mi je dignemo, no prilikom dizanja sa leđa gore, ona glavicu drži prema naprijed na prsima. Inače je normalno drzi, radi lijepo otpor i lako je dignuti.
Po danu nam se desilo mozda koji put, ali u puno manjoj mjeri. Također kad je drzimo prema naprijed okrenut, na prsima, glavicu spusta, nasloni dolje, ali cini mi se nekako da gleda dolje, nogice odize. Jer kad je nesto gore zanima, podigne ju ponovno.
Da li je to sve normalno, jel se treba zabrinuti?
Hvala vam puno unaprijed!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ništa od navedenog ne navodi na sumnju da nešto nije uredu. Ipak, pregled pedijatra bi bilo dobro napraviti.