Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dugotrajna temperatura bebe od 6 mjeseci

rekboo

Poštovani,
Beba stara 6 mjeseci ima povišenu temperaturu već 22 dana. Temperatura se kreće u rasponu od 37,5 do 38,6 mjereno rektalno. Temperaturu ne snižavamo lijekovima. U tom periodu rađene su tri krvne slike i dvije analize urina, svi nalazi su uvijek uredni i crp je manji od 8. Pedijatrica je u tri navrata napravila pregled grla, ušiju i nosa te poslušala pluća i to je također bilo u redu osim povremeno začepljenog nosa kojeg čistimo pomoću fiziološke i aspiratora te inhaliramo. Beba je dobrog općeg stanja, dobro raspoložena, jede i pije uredno te ima urednu stolicu. Pedijatrica navodi da se radi o virozi te da samo trebamo snižavati temperaturu i davati puno tekućine. Meni se čini kako povišena temperatura predugo traje, imate li preporuku za neke daljnje pretrage?
Unaprijed zahvaljujem

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da ne treba žuriti no ako ste zabrinuti možda se može konzultirati dječji infektolog.