Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dvije bijele izbočine na penisu dječaka

petra0001

Pozdrav,
djecak star 2 godine na vrhu galvića kada se nategne kožica ima 2 bijele lagano izbočene nakupine (jednu pored druge) kao dva prišta ispunjena gnojom. Kožicu još ne možemo skroz prevući. Navedeno ga nimalo ne smeta, sasvim normalno funkcionira. Što bi to bilo? Dali bi trebali negdje otići na pregled radi liječenja?
Unaprijed hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Riječ je o nakupinama odumrle kože i masnoće koji se nakupljaju između slijepljene kožice i glavića (smegma). Nije riječ o bolesti i ne treba ništa činiti.