Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

E. coli

Andreja

Moj Luka sada ima 9 mjeseci. Dva tjedna prije poroda dijagnosticirane su mu pijelektazije. Nakon poroda UZV bubrega bio je u redu.

Nakon mjesec dana kontrolirali smo UZV bubrega i pijeloni su bili povećani (9mm). Napravljena je urinokultura i nađena je E. coli 10 na 4.

Svaka 3 mjeseca radili smo UZV bubrega, a urinokulturu svaki mjesec.

U veljači je zadnja E. coli bila 10 na 3, a 3,4,5 i 6 mjesec urinokultura je bila sterilna, a i pileloni su se smanjili (nije bilo antibiotske terapije, a i dr. koji je radio UZV savjetovao je da se ne radio mikciona cistografija).

Sada smo napravili urinokulturu i nađena je opet e. coli manje od 10 na 3 i enterokok. Možete mi molim vas reći što sada da radimo.

Hvala

Dr.Darko Richter

Vidi odgovor na pitanje "E. coli" od 18. 7. 2001.