Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

treptanje očima

Jasmina

Imam kćer od dvije i pol godine. I prije sam primjećivala da se trlja rukama po očima, ali ne često pa tome nism pridavala veću pozornost.
Zadnjih par dana počela je učestalo treptati očima, i to tako da neko vrijeme (par sati) intenzivno trepće očima, a onda par sati ne.
U vrijeme prije dnevnog spavanja je treptanje izraženije, a poslije rijeđe, mada i tada povremeno trepne. Nisam primjetila druge znakove eventualne slabovidnosti ili upale, a oko je, koliko ja to mogu videjti čisto.

Molim odgovor liječnika i unaprijed zahvaljujem.

Dr. Darko Richter

Vidi odgovor na isto pitanje od 24. 8. 2001.