Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ecoli i Urinokultura

Juhu

Poštovani,

Moja djevojčica je imala E coli u urinu, nakon što je popila antibiotik Cefixim ponovili smo nalaze otprilike 15 dana nakon zadnjeg popijenog antibiotika.
Radili smo Urin i Urinokulturu ( uzli su joj mokraći kroz kateter) iz vrećice nam nikako nije uspjelo.
Nalazi Urina su uredni: SG 1.010, ph 7, LEU neg, NIT neg, PRO neg, GLU norm, KET neg, UBG norm, BIL neg, ERY neg

Nalaz Urinokulture:
Test Leukocitne Estaze: pozitivan
Test Nitriti: negativan
Sedimenti_ 1-5 leukocita

Kultura: Sterilno

Zanima me dali je i dalje potreban antibiotik? ili je nalaz uredan.
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalazi su uredni, potrebna je povremena kontrola urina i urinokulture, u početku možda 1x mjesečno a potom rjeđe. U slučaju sumnje na ponovnu infekciju treba pregledati urin bez odgode.