Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Referentna vrijednost inzulina kod bebe

Marrrtinaaa83

Postovani
Moje dijete je rodjeno u terminu ali hitnim carskim jer je voda otisla..dijete je 9 dana lezalo na neonatologiji zbog hipoglikemije koja je dovedena u red nakon 3 dana zatim dobiva umjerenu trombocitopeniju sve se rijesilo 9 dan dolazimo kuci..beba ce sad 4 mj..radjene su pretrage krvi koje pokazuju urednu sliku..poslani sno od strane geneticarke obaviti jos i vrijednosti inzulina koje je nalaz danas dosao gdje stoji 2.1 L mIU/L od refe.intervala 3.21-16.32...imamo li razloga za brigu posto je dijetetu vadjena krv iz prsta na taste..napominjem da dobro napreduje imao je 6 kg na vaganju sa 3 mj i 2 tj..uredno jede svaka 3 sata..vesel je ..guguce prati...kod geneticarke je mjerenje glukoze bilo ok..hvala na odg unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da nema razloga za brigu obzirom da vrijednosti inzulina nisu povišene, da je razina glukoze u krvi uredna te da je dijete dobro.

Marrrtinaaa83

Poštovani
Vadili smo glukozu i HbA1c po preporuci lijecnika rezultati su
Glukoza 4.9 od intervala 3.9-7.0
HbA1c 4.9 od intervala 4.2 -6.2
HbA1c 30 mmol/mol
Da li je to uredan nalaz?

Posto je imao hipoglikemiju i mene su slali na iste pretrage jer u trudnoci nije ustanovljen gestacijski dijabetes nalaz je
Glukoza 5.2 od intervala 4.4-6.4
HbA1c 5.0 od intervala 4.2-6.2
HbA1c 31 mmol/mol..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalazi su uredni, no nije mi sasvim jasno značenje Hba1C 30 i 31 ispod upisanih intervala normalnih vrijednosti.