Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Gin.pregled

SF

Kuda odvesti 13.god. staru djevojčicu (nije još dobila menstruaciju), zbog upornog vag.iscjetka, koji varira u boji i gustoći (od bijelog gustog ljepljivog, nalik na onaj u žena prilikom ovulacije - do gustog žućkastog/bez mirisa i popratnih pojava - pečenja, svrbeža i sl.).
Mokrenje OK.
Dobila sam informacije od moje ginekologice , da je to možda uvjetovano hormonima zbog "intenzivne pripreme" organizma za prvu menstruaciju, no ja sam ipak zabrinuta i voljela bih se osvjedočiti da nije riječ o infekciji.
Na koji način se uzima bris kod tako mlade djevojčice, te da li se obavezno obavlja i pregled.
Zabrinuta mama

prof dr sc Ana Votava-Raić

Štovana gospođo, možete se obratiti u Zagrebu, u Petrovu kliniku u kojoj postoji odjel za dječju i adolescentnu ginekologiju. Mnogo pozdrava.