Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Grčenje kod novorođenčeta

Kaić26

Poštovani Doktore
Imam sina starog točno sedam tjedana i već dulje vrijeme se nakon boce izvija i grči. Sve bi bilo uredu da se ne napinje i muči i dok spava dan i noć . Nas pedijatar tvrdi da je to normalno i da su to grčevi i da će proći ,no ja ga ne mogu tako više gledati . Maleni je na Adaptiranom mlijeku od početka ,lijepo dobiva na kilazi ,ne povraća i za sada nema alergije pa isti pedijatar smatra da mu se ne treba formula mijenjati iako nema ni redovitu stolicu .Iskreno toliko sam u strahu i iscrpljena da ne znam šta mi je više činiti . Dragi doktore kakve pretrage mogu tražiti od istog? Iskreno želim biti u miru ,ako su zbilja grčevi pomiriti ću se s time samo da mi je maleni zdrav . Da li je moguće da isti ti "grčevi "mogu potrajati mjesecima i kad je alarmantno ?

Hvala na odgovoru

A poštovanjem

Kaić26

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Činjenica da dijete dobro napreduje govori da nema bolesti zbog koje trebate biti u strahu. Kolike mogu trajati i do navrsenih 4-5 mjeseci; najčešće do navršetka 3. mjeseca. Možete uvesti formulu Novalac AC, u svaku bočicu stavite dvadeset kapi Espumisana. Od pretraga preporučam pregled urina i stolice na krvarenje.