Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

gusenje

arben

moj mali sincic se gusio komadom narance i nekako smo mu to izvukli van! moguce komplikacije??

Dr. Darko Richter

Čim to pitate morate biti svjesni da nitko, baš nitko ne može biti siguran da dijete u tom hrvanju nije nešto doista udahnulo. Kora od naranče ne može se vidjeti na običnom rendgenu. Morate se posavjetovati sa svojim pedijatrom i peijdatrijskim pulmologom ili otorinolaringologom, jer najčešće su oni vični interventnoj bronhoskopiji, kao jedinoj metodi pregleda kojom bi se moglo vidjeti da li je što ušlo u bronhalno stablo, i ujedno to izvaditi.