Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

guza

Sara

Pozdrav..moja 2 mjesecna beba ima osip na guzi...
1. moja 2 mjesecna beba ima osip na guzi...
ako susim guzu kratko fenom nakon previjanja sve je ok, ali ako ne susim fenom nego malo na zraku dobije osip..da li je stetno susiti fenom?
2. da li je potrebno kupati bebu svaku vecer i sad kad je hladnije? ili mogu svaku drugu vecer?

hvala..

Dr. Darko Richter

Guzu možee najnormalnije obrisati ručnikom nakon pranja, i potom namazati odgovarajućom kremom. Možete je kupati svaki drugi dan, ili svaki dan, ali joj guzu treba oprati pod toplom vodom i pomoću sapuna svaki puta kada je previjete, osobito ako je imala stolicu.