Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

hrana

nadica

Postovani,

Kada poceti obroke spanacem, kada ribe i jagode?
Hvala.

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Štovana gospođo, pretpostavljam da se Vaše pitanje odnosi na dojenački period. Niste naveli da li je dijete zdravo ili, možda, ima neka alergijska "opterećenja" , da li je na prirodnoj prehrani itd.
Ako je dijete na majčinom mlijeku dohrana počinje oko mjesec dana kasnije, tj. obično pred kraj
6. mjeseca života. Malu količinu kuhane bijele ribe možete davati od oko 7.mj. Jagode mogu stvoriti određene probleme (ali to može i meso, riba, ...), ali su one nepredvidive. Međutim, zašto žurba ? Znatno je važnije pitanje prirodne prehrane - ona treba biti što duža, jer je tada dijete zaštićeno i od onih tvari koje bi inače škodile. Mnogo pozdrava.