Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Inteligentni odgovori i savjeti

horvatlj

Poštovani
Još se jednom zahvaljujem na vašem inteligentnom i korisnom odgovoru.
Taj odgovor i još nekoliko sam prosljedila na Ministarstvo zdrastva da i oni mogu uživati u vašoj svesrdnoj pomoći i savjetima koju su od velike pomoći nama mamama.
Još jednom HVALA i nadam se da će ovaj portal naći novog doktora pedijatra da odgovara na pitanja zabrinutih roditelja.

opg

Poštovana gospođo (ili gospodine),
Ukoliko Vaš cijenjeni ego nije mogao podnijeti poticajan način razgovora koji je nama koji smo duže na ovom forumu koristio ne samo kao izvor informacija o zdravlju nego i za propitkivanje roditeljske odgovornosti - jednostavno ste mogli savjete o zdravlju potražiti na nekom drugom mjestu.
Ima puno foruma na kojima dobivate odgovore liječnika, baš onakve kakve i želite čuti...

mama dvoje (prilčno) zdrave djece - zahvaljujući u mnogočemu dr. Richteru

NiN

Stvarno gospodjo, Vi imate neki lični problem, i nemojte pričati u množini, jer ne predstavljate vi ovde nikakve NAS roditelje, i nemojte NAS više štititi. Žao mi Vas je. Roditelj dvoje dece.

mamatina

Meni je dr Richter isti kao dr Househappy Izuzetno strucan, ali vrlo sarkastican i bez dlake na jeziku. U svakom slucaju Dr Housa obozavam, a i dr Richter mi je pomogao svojim savjetima mnogo puta do sada. Nekada malo pretjera...(pratim i durge postove) ali sta da se radi...svi mi koji smo duze vreme ovdje na forumu smo navikli na tohappy
Nikada niko ne moze svima udovoljiti i moj savjet je isto da ukoliko netko nije zadovoljan sa odgovorom ne uzima to previse k srcu nego savjet potrasi drugdje.

alenka

Postovana horvatlj,
nije u redu da govorite u mnozini jer su mnogi roditelji pronasli pomoc na ovom forumu. Ne vidim razloga za takvu silnu uvredjenost, osim mozda u Vasoj osobnosti. Stoga, ako ne mozete podnijeti ovakav nacin komunikacije koji osim sarkazma krije i dozu humora, obratite se nekom drugom, a nas (kojih ocito ima puno) ostavite da i dalje pronalazimo korisne odgovore i savjete na ovom forumu.

mama dvoje djece

BBee

Doktore Richter,
Nadam se da ste svjesni da većina roditelja na ovom forumu ne dijeli mišljenje dotične gospođe koja se još uči demokraciji. Nikada niste ničime povrijedili osnovne postulate struke, a definitivno imate demokratsko pravo na vlastitu interpretaciju. Kome se ne sviđa neka potraži neki forum na webu Ministarstva zdravstva npr. ili slično... U ostalom, znate onu narodnu : " Bog ne haje što pas laje" happy ...
Pozdrav!

MAMASARAJEVO

Postovana,

Najprije ne govorite u ime drugih majki majki. Ovo sto vi radite i kako se ponasate je djetinjasto. Odgovori postovanog i cjenjenog dr. Richtera ne da su intiligentni vec mnogo iznad toga. Ovaj covjek ovo radi iz srca i duse i ja mu se divim!
Dr. Richter je spasio zivot mog 4 godisnjeg sina i to putem ovog foruma, putem slika iz druge drzave (BiH) i za vikend. Ljekari ovdje 12 specijalista (koliko je pregledalo dijete) nije znalo sto mu je... Jedino doktor Richter je dao PRAVU DIJAGNOZU i PRAVO LIJECENJE. Sada nakon skoro mjesec dana, nas sin je ponovo zdrav djecak.
Hvala vam doktore Richter i nakon nase smrti smo vam zahvalni na vasem velikom srcu i strucnosti.
Hvala Bogu, pa postoji ovaj forum i dr. Richter!!!
Uvijek kazem da su nekada majke te koje su bolesne, a ne djeca, nazalost!

Darko Richter, dr. med.

Na putu sam pa zadnjih 3 dana nisam bio pri kompjutoru. No, hvala na podrsci, svima, a kojima ne valja, neka se obrate drugima.
Ovo je neobavezni forum.

Valkira

slažem se s većinom.
Mislim,roditelji dođu po stručni savjet,dr Richter uredno odgovori svakom roditelju. On zna biti sarkastičan,a taj sarkazam me često nasmije.Samo trebate imati smisla za humor..

Šalu na stranu,nas roditelje zanima samo savjet od stručne osobe,a rekla bih da je dr.Richter i više nego stručan. Prema tome,mislim da bi se samo šteta napravila da dr.Richter više ne piše na cybermedu.
Osim toga,zar mislite da bi se Ministarstvo pozabavilo tim vašim"problemom"?

mama

Gospodjo,
prvo mislim da vi ne shvatate poentu ovog foruma. Niko Vas nije tjerao da ovdje trazite savjete te samim tim ne vidim na bazi cega smatrate da imate pravo biti uvrijedjeni ukoliko odgovori nisu onakvi kakve bi Vi valjda pozelili. Pa Vam ni to nije dovoljno nego idete dalje da tuzakate ni manje ni vise nego Ministarstvu zdravstva. To pretpostavljam stoga sto imate vise povjerenja u tu instituciju nego u ovog covjeka. Pa, iskreno se nadam da ce Vam oni biti od vece pomoci.
Drugo, moj licni dojam (sto opet ne znaci da cu zbog njega tuziti Ministarstvo sto Dr. Richtera nije predlozilo za Nobelovu nagradu ili nesto slicno barem) jeste da je ovaj covjek stvarno o.k. Cesto mi je vise vrijedilo nekoliko njegovih zdravorazumskih recenica nego sva naucno strucna demagogija kojoj me svaki put izlozi nas pedijatar bez da se osvrne na konkretan problem.

med01

Podršci dr Richteru se pridružujem, također iz BiH, i još uvijek ne razumijem kakve veze ima Ministarstvo zdravstva sa otvorenim forumom, koje dr radi u SVOJE SLOBODNO VRIJEME?

Pa, za milog Boga, od toliko foruma danas, birajte koji Vam se sviđa!

Darko Richter, dr. med.

Mislim da ovi komentari sasvim jasno pokazuju da su ljudi koji navracaju na ovaj forum vise nego svjesni okvira u kojima se obavlja nasa komunikacija.
Forum je neobavezan, ustinu besplatan, barem s moje strane, nismo ni u kakvom odnosu nikakvog drzavnog ili privatnog zdravstvenog osiguranja, i razgovaramo slobodno od raznih "standarda".
Vec sam nekoliko puta napomenuo da mene nitko nece cenzurirati zbog nekog nacina ili stila. Ja nikoga ne vrijedjam, komuniciramo ovdje od Kariba do Emirata, a ako netko nije zadovoljan odgovorom, porucujem da moj odgovor nerijetko izlazi tocno iz mjesta u koje je upuceno, svjesno ili nesvjesno.

NiN

Ja sam mnoge prijatelje "navukao" na ovaj forum, i ljudi su prezadovoljni. Pametnom čoveku i komarac je muzika.

NIN , Beograd

EYES

Horvatlj-samo vi pišite na MInistarstvo, samo Vas tamo čekaju, nemaju nikakvih drugih važnijih ni pametnijih briga, a kad vi imate vremena pisati na Ministarstvo Vam onda ne treba savjet doktora-pa vi onda sve znate.

Meemee

Ovaj forum je dostojna zamjena za Housea, navratim kad god mi je dosadno.
Ne pitam cesto, al kad god pitam - dobijem odgovor kakav zasluzujem. Ako me razumijete blunk

Gospodjo H.LJ., nitko Vas ne tjera da tu trazite savjet. Falabogu, Zagreb je pun pedijatara.

Darko Richter, dr. med.

Čitam i zapravo razmšljam da ove odgovore proslijedim Ministarstvu.
No, budući da imam dosta posla, još se dvoumim ... .

NiN

"(Poštovana deco), Budite iskreni i strogi prema svima koje volite, do kojih vam je stalo, a lepo vaspitani za sve druge prema kojima ste ravnodušni" happy

Duško Radović

Darko Richter, dr. med.

Naravno. No ovo od Duška Radovića više je za velike, nego za male.
Mene nikakva ucjena ne može učiniti ravnodušnim prema onome što radim i onima za koje,ili radi kojih radim.
Osim prema onima koji to osobno zaslužuju.
No, kako je forum anoniman za goste, moram se oslnoniti na šesto čulo. A ono je u mene dosta napredovalo, otkada sam ovdje u funkciji odgovaranja. Bilo je svega i svačega, od ovakvih napada, do napada skupina s drugih foruma, do manipuliranja iz pozadine ljudima preko kojih mi se pokušavalio napraviti probleme.
Sve se može uništiti, to danas nije nikakvi problem. Pa na kraju i sebe.

Mama-Zeljka

Poštovani doktore,
moj sin je imao stanovitih bolova i tegoba sa trbuhom (ima 4.5 godina) i slali su ga na kojekakve testove jer se sumnjalo na neke dosta mračne dijagnoze, srećom - izgleda da je dobro. Ostalo nam je još da napravimo neke testiće, ali ne žurim jer mislim da je uz dijetu koju mu je propisala gastroenterologica stvarno puno bolje, ili čak - jednostavno dobro, a nekako mislim da u epidemiji gripa može više izgubiti vucaranjem po bolnici nego dobiti. Rijetko ima bolove, nema čudne stolice, a i sad znamo da žgaravice ima kad jede slatko na prazan trbuh. Inače, prepisano mu je da smanji mlijeko, pa pije ono sa smanjenim udjelom laktoze i čini se da mu to odgovara.
Međutim, on je prije nekog vremena ušao u raspored da u šest ujutro ima stolicu, redovito svaki dan, ma kada legao. Probudi ga buša, i nakon toga rijetko kad ide spavati.
Možda sam stvarno blentava što ovo pitam, ali ne zamjerite. Ako mi kažete da je to u redu, i da sam luda jer se oko toga brinem, ja ću bit sretna. Al eto - želim pitat, želim znat...

ivago

ja se iz srca zahvljujem doktoru,i podrzavam ga u svemu,mislim da ne postoji drugi covek koji bi islusao(iscitao)sve ono sto mu neke cak i dosadne mame(u kojima svrstavam sebe)posalju.Ovaj covek mi je otvorio oci i reko stvari sto nijedan drugi doktor nije,zato se zahvaljujem njemu i forumu i samo neka nastavi dalje,jer mislim da puno NAS ne bi mogli bez njega.Pozdrav.