Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ishrana

Tonka

Imam pet i pol mjesečnog sina koji sad ima 7400 g a rođen je sa 3000g. Prehranjuje se hipp 1 mlijekom a dohranu sam kašicama počela sa 4 mjeseca. Dnevno mi pojede 5-6 mliječnih obroka od 180- 200 ml, jednu do dvije voćne kašice, i jedan slani obrok- najcesce juhu sa krompirom i sl. I ujutru mu kao prvi obrok u mlijeko izdrobim dva- tri keksa.
Prijateljica mi kaže da je to puno za njega, vec je sad bucmastiji i da ću od njega napraviti pravu debeljucu. Da li je u pravu i da li pretjerujem s ishranom.
Hvala unaprijed

Dr. Darko Richter

U odnosu na porođajnu težinu vaš sin ima upravo potrebi porast na težini. Možda je broj obroka nešto veći, tj. trebalo bi ga ograničiti na 5-6, od 180-200 ml.