Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Istina ili ne-kozice

maja11

Molim vas par odgovora.
Da li je istina da dijete sa vodenim kozicama ne smije izlaziti van i to ne samo zbog zaraznosti na druge nego jer je to opasno po njegovo zdravlje?( ne mislim na duge izlaske,ali npr 15 minuta u dvorištu za lijepog vremena?)
Postoji li načini da mi kao roditelji spriječimo eventualne komplikacije ili olakšamo samu bolest?
Hvala.

Darko Richter, dr. med.

Da li je istina da dijete sa vodenim kozicama ne smije izlaziti van i to ne samo zbog zaraznosti na druge nego jer je to opasno po njegovo zdravlje?( ne mislim na duge izlaske,ali npr 15 minuta u dvorištu za lijepog vremena?). NE ZNAM.
Postoji li načini da mi kao roditelji spriječimo eventualne komplikacije ili olakšamo samu bolest? TO PITANJE MORATE POSTAVITI SAMOM SEBI.

maja11

Na cybermedu sam pročitala članak o kozicama i spominuju se antihistaminici koji mogu pomoći kod jakog svrbeža.
Dijete ne spava dvije noći,nervozno je,puno plače,teško ga spriječavamo da se ne češe pa vas molim da li antihistamnici pomažu i koji bi vi preporučili?

Darko Richter, dr. med.

Mislim da ovdje ne pomažu.
Danas se daju Aerius i Xyzal, ili Claritine, Ronolan, Contral, itd. itd.
Puno priče, za 2 dana svrbeža.