Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Jako mučenje s vjetrovima kroz cijeli dan

Edi925

Poštovani
Naša mala curica ima 2mjeseca.
Uredno dobija na težini, 1kg po mjesecu.
Hranimo je izdojenim mlijekom i cca 100ml na dan AD pre Hipp. Dajemo espumisam kapi, waya kapi, kuhamo joj čaja od komorača, kima, kamilice, masiramo stomak, okrecemo na stomak. Sve radimo ali stanje je sve gore. Iz dana u dan sve jače i jače i duže.
Od 3dana od rođenja ima laganije grčeve kroz cijeli dan.
U zadnjih 20ak dana grčevi su toliko jaki da nespava po cijele dane. Zaspi i za 20 min bolno urliče.
Najvecu muku muči s izbacivanjem vjetrova. Rijetko kad bez pomoći uspije sama, a i uz našu pomoć jedva izbaci vjetrove.
Stolica je nekad redovita svaki dan, nekad ne.
Eto svi govore proći će za mjesec dana ali nije lako gledat malu kako se cijeli dan grči i jauče pa Vas molim za savjet.
Što možemo učiniti da joj još olakšamo izbacivanje vjetrova?
Koliko čaja bi trebala popit, koliko kapi(možda dajemo premalo)?
Da li može biti kakvih drugih problema vezano za mlijeko(alergija, laktoza)?
Pozz
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Malo je vjerojatno da je u pitanju alergija i intolerancija laktoze - dijete dobro napreduje. Pozivam Vas da pročitate članak o dojenačkim kolikama i pogledate video o masaži kod kolika - tu ćete naći dosta informacija o tome kako olakšati smetnje.
https://littledotapp.com/hr/blog/bolesti/dojenacki-grcevi
https://littledotapp.com/hr/videoteka/page/3?cat=prve-tri-su-najvaznije