Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Mokrenje

mirelaa

Bok. Imam djevojčicu uskoro 4 g., koja u zadnje vrijeme ima problema s mokrenjem, tj ne mokrenjem. U najboljem slučaju mokri 3 puta dnevno, nekad je to i 2. Jučer je mokrila jutarnje mokrenje i poslijepodne u vrticu i sve do sljedećeg jutra nije mokrila. Danas isto svega 2 puta, zadnji put mokrila iza 13 h, poslijepodne večer ništa, i tako će do jutra. Ne pije puno tekućine, jede normalno.
I još ponekad se i javi problem s stolicom, po dva dana nema stolicu, i danas joj je 3. dan bez pražnjenja, i 3 puta joj je pobjeglo malo stolice tj. tekućine u gaće. Da napomenem sve do nedavno je uredno obavljala nužde, i ona ide na wc al jednostavno ne može se pomokriti nego tako rijetko kao sto sam navela.
Molim za savjet.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Navedeno nije znak bolesti nego malenog unosa tekućine. To bi bio i uzrok rjeđeg kakanja.