Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

jaslice

tiha

moja curica 18.mj.ide u jaslice već 3-4-mjeseca,prije mjesec dana jedna od curica iz njene grupe je prije 10-tak dana ostala u bolnici zbog virusne upale pluća.recite mi molim vas kolika je inkubacija pred navedenu bolest i koji su prvi simptomi.
hvala

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Štovana gospođo, virusna upala pluća uzrokovana je velikim brojem raznih virusa. No, općenito uzevši tzv. indeks kontagioznosti nije tako visok kao kod drugih virusnih bolesti, stoga se nadam da je Vaš strah neopravdan. Simptomi su: povišena temperatura, kašalj, otežano disanje... ; oni mogu nastati pojedinačno ili u međusobnoj kombinaciji, odjednom ili postepeno. Pozdrav.