Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kasalj

dubravko

Sin mi ima sest godina. Kaslje vec mjesec i pol razlicitim intezitetom. Prije tri tjedna imao je upalu grla i pio je Synopen. Kasalj je prisutan i nakon terapije. Dijete nema temperaturu i ne kaslje po noci. Povremeno mu curi nos. Slabijeg je apetita u zadnje vrijeme. Drugih problema nema i dobre je volje. Po preporuci lijecnika pije Prospan ali nema nekog velikog ucinka..

Dr. Darko Richter

Više je mogućnosti: možda upada iz jedne u drugu virunsu dišnu infekciju, možda ima atipični oblik hripavca (da li je cijepljen, i koliko puta do sada?), možda ima astmu, možda ima atipičnu upalu pluća ... Svakako nije dobro liječiti simptom (Prospan), dok uzrok ostaje nepoznatim. Prekinite Prospan, i pričekajte par dana, pa ukoliko se problem nastavi, javite se pedijatru pulmologu-alergologu (u Zagrebu: Šalata, Klaićeva, Vinogradska, Srebrnjak).