Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kasljanje

katarina

Moja 18 mj. stara curica vec dobrih mjesec i pol u jutro kada se probudi iskasljava. To traje oko 5 min i onda cijeli dan vise nista.
Nos joj ne curi, barem ne da se vidi izvana. Nisam primjetila da guta slajm koji bi joj se mogao cijediti kroz grlo.
Doktorica kaze da joj nos ispiremo sa sterimarom. Svaki dan joj isperem nos u jutro i navecer prije spavanja ali situacija se ne popravlja.
Kao sto kaze doktorica, na plucima ima slajma koji se mora iskasljati.
Malena , na preporuku ljecnice uzima svaki dan sirup od trputca.
Uz sve to stanje se ne popravlja.
Nema temperaturu, normalno se ponasa, normalno jede, nema upale uha ili grla.
Sve je normalno osim tog kaslja koji zvuci uzasno kada pocne kasljati, jako i duboko.
Malena ide u jaslice.
Molim da li bi mogli dati kakvu preporuku.

Dr. Darko Richter

Iskašljavanje ujutro svakako ne spada u normalu. Budući da stanje traje mjesec i pol, a u stvari se ne zna točno dijagnoza, najpametnije je da prekinete svu terapiju, uključujući i sterimar i trputac i sve druge lijekove. Ako stanje ne krene na bolje spontano, dođite u moju ambulantu u petak, 12. o.mj. između 8:30-13:30 h. Moguće je u tom slučaju da se radi o jednoj upornoj infekciji, to je najvjerojatnije, ali treba isključiti i druge moguće probleme.