Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kmplikacije nakon poroda

zagorka

Poštovani,

Kolegica je rodila 18.03 u 41 tj.trudnoće, dečka (49cm, 3.350.g). Zbog otežanog poroda i izgona porod je završen vakumom. Po porodu reanimacija, 15 min.kisk, tubus, adrenalin, dalje slijedi terapija vitaminima, adrenalin, NaHCO3 uz THO2 infuziju glukoze prva dva dana. Ocjena djeteta u 1. min 3/10, u 5 min. 8-9/10.
U rodilištu su načinjene slijedeće pretrage:
UVZ srca: uredan
UVZ glave: intravertikularna hemorargija, neurološki suspektni znaci iistoobostrano tup hipoksija +oe endema znaci inf.
Neurološki tonus pojačan, primarni refleksi + glavu zabacuje u opis totonus.
Krvna slika: 18.03: ABS ph 7,21, nakon korekcija 7,41
19.03: CRPO, GUK 2,9, LI 4,0, HBZ 34.1 Bilir. 293
21.03: CBR 12,2, LI 3,0, HBZ 125 TR 274, Bilir. 207
24.03: LI 0.02, HB 0.25, HTE 0,35, TR 343.
Otpušteni 24.03, iz rodilišta uz napomenu da je porebno provoditi fizikalnu trapiju.

Molim Vas da mi objasnite kako će to utjecati na razvoj djeteta, što dalje poduzeti, na što obratiti pažnju, te malo pojasniti ovo što je napisano u otpusnom pismu.

Dr. Darko Richter

Potrebno je javiti se u ustanovu za habilitaciju djece s oštećenjem ili sumnjivim oštećenjem oko poroda, npr. Goljak u Zagrebu. Ništa vas drugo ne zanima, jer dok se vi zanimate, vrijeme prolazi.