Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Koliki broj obroka?

jasna

Molim Vas lijepo da mi odgovorite na pitanje.
Moja beba ima 4,5 mj., prije par dana na vaganju je imala 6400 g, te 63 cm visine. Dobiva oko 800 g mjesečno(u prosijeku).
S težinom je dakle sve OK, ali me brine to što ona već duže vrijeme jede samo 4 obroka dnevno, a peti joj nikako ne uspijevam ugurati u usta. Inače od samog rođenja je jela manji broj obroka, ali istina nešto veće količine mlijeka po obroku(izdajala sam). Prvo je bila na 6-7 obroka,u drugom mjesecu života 5-6, u trećem i dio četvrtog 5, a sada 4. Da li da inzistiram na petom obroku i ako da kako da ga uvedem?

Dr. Darko Richter

Ne. Očito dobro napreduje i pojede sasvim dovoljno.