Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Konvulzije

masic12

Postovanje doktore, kod bebe od nepunih 5mj ruka trza dok doji i zaspi i dva puta se desilo da trza ruka i glava snimala sam doktorici pokazala. Uradili eeg MR UZ mozga i svi su nalazi uredni, ali ipak smo dobili terapiju fenoberbiton 2x20mg i da oci pregledali i to je uredu. Pije terapiju mjesec i pol i dalje se desava to trzanje ruke pretezno. Inace zdrava beba bila, rodjen iz donekle uredne trudnoce nisko nosila pila dupfaston tbl, rodio se u 40tt i da napomenem da s moje strane niti s muzeve nitko nije bolovao od epilepsije, ja vas molim za misljenje i prognozu. Dijagnoza konvulsiones enterokolitis acuta. Hvala puno na odgovoru. Jako zabrinuta mama

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Doista neobično da je uvedena terapija uz uredne nalaze. Savjetujem da zatražite drugo mišljenje neuropedijatra.