Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

krvarenje iz nosa

jasna j

Poštovani doktore,
imam sina od pet godina koji povremeno ima krvarenje iz nosa.Prvi put se to desilo na moru prošle godine, zatim nakon povratka sa mora dva puta u periodu od tri dana.Nakon toga odlazimo kod pedijatra koji daje da se uradi krvna slika(bilo je sve ok) i šalje ga na pregled kod otorinca.Otorinac nakon pregleda utvrđuje da je u pitanju samo preosjetljivost krvnih sudova i propisuje antibiotsku mast u nos po potrebi.Nakon toga krvarenje se javlja povremeno(otprilike svakih mjesec do dva) ali se zaustavi vrlo brzo.
Juče,prilikom povratka iz vrtića,opet je prokrvarilo iz nosa s tim što je trebalo dosta više vremena nego inače da krvarenje stane(15-ak minuta).
Molim za Vaše mišljenje,kako se ponašati u takvoj situaciji,je li dovoljno samo staviti tampon u nos,kao što ja radim i nageti djetetu glavu naprijed ili otići na hitnu,kako je predlagao moj muž?
Šta bi još mogao biti uzrok krvarenja?Djete inače nema nikakvih oboljenja samo što slabo jede i prilično je mršav.
Pozdrav i oprostite na opširnosti.

Darko Richter, dr. med.

Slabo jede, mršav je i kravri na nos. Ja bih ga temeljito pregledao, i kao jednu od važnijih stvari, izmjerio krvni tlak.