Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

krvna slika

ana

Imam curicu od 2 godine i budući da još nikad nismo radili krvnu sliku doktorica nas je poslala da to učinimo. Nalaz je sljedećiRBC 4.74, MCV 88,8, RDV% 15,6, HCT 0,42, PLT 224, MPV 9,2, WBC 10,1, HGB 125, MCH 26,5 MCHC 298, LYMF 4,9, GRAN 4,5, MID 0,7 LYMF 48,5% GRAN 44,3% MID 7,2%. Doktorica je za nalaz rekla samo da su leukociti malo povišeni a da je drugo u redu. Mene bi interesiralo vaše mišljenje glede nalaza i koji može biti uzrok povećanja leukocita, budući da curica nije bolesna, nego jedino primjećujem da joj izlaze kutnjaci i da joj je temperatura ujutro malo povišena. Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru. S poštovanjem.

Dr. Darko Richter

Nalaz je uredan. Sada će vjerojatno uslijediti kontrola krvne slike jer su 'leukociti bili malo povišeni'. Uopće nisu povišeni, te normale treba znati jer se mijenjanju s dobi.

ana

Puno Vam hvala na odgovoru, s poštovanjem!