Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Krvna slika

Sarchy21

Poštovani,

Djevojčica 7. mj (korigirana dob 6. mj) vadila je krv te je nalaz sljedeći (napisati ću ono što je izvan referentnih vrijednosti) ostalo je sve u redu:
RDW 17.6 (11.9-16.2)
Trombociti 468 (150-450)
Neutrofilni gran 12.3 (23-66)
Limfociti 80.4 (18-60)
Monociti 4.3 (5-13).
Pedijatrica nas je uputila hematologu zbog sumnje na anemiju i trombocitozu. Također ističem kako je kvr vađena 5 dana nakon cijepljenja pa ne znam da li to može utjecati. No molim vas vaše mišljenje dok čekamo pretragu.

Unaprijed hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pretpostavljam da je hemoglobin u granicama normale te ne nalazim znakova anemije. Nešto viši trombociti su beznačajan nalaz, dakle ne vidim problem.