Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Krvna slika desetomjesecne bebe

Beewub

Postovani doktore, prije par dana smo bebi radili krvnu sliku, medjutim nalaz koji smo dobili je bio sa ref. Vrijednostima za odraslu osobu. Bebina pedijatrica je trenutno na bolovanju pa moramo sacekati sa odlaskom doktoru. Molim vas da pogledate nalaz i kazete mi da li ima nesto zabrinjavajuce.

CRP: <8

WBC 12.6
LYM 8.3
LYM% 65.6
MID 1.8
MID% 14.6
GRA 2.5
GRA% 19.8
HGB 133
MCH 25.8
MCHC 390
RBC 5.15
MCV 66
HCT 34
RDWa 43.2
RDW% 7.3
PLT 297
MPV 7.2
PDWa 10.4
PDW% 38.8
PCT 0.21
P-LCR 9.6
P-LCC 28

Unaprijed hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalazi su uredni za dob djeteta.

MajaMasa

Postovani doktore,
Saljem Vam vrijednosti krvne slike jednogodisnjeg djecaka, uradjene u okviru redovnog sistematskog pregleda sa godinu dana:
Leukociti 4.8
Eritrociti 4.38
Hemogl. 124
Hematokrit 0.367
Mcv 84
Mch 28
Mchc 337
Rdw 14.6
Trombociti 253
Mpv 7.9
Limfociti 59.1
Monociti 8.5
Neutrof. granulociti 28.7
Eozin. granul. 3.5
Bazof. granul. 0.3
Limfociti 2.85
Monociti 0.41
Neutr. granul. 1.38
Eozin. granul. 0.17
Bazof. granul. 0.01

Molim Vas za misljenje o snizenim vrijednostima leukocita i neutrof. granulocita.

Unaprijed hvala.
Srdacan pozdrav,
Maja

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Krvna slika je u granicama norrmalnih vrijednosti za ovu dob. Ako neutrofili (gledajte onu brojku 1,38) padnu ispod 0,5 tada se treba javiti liječniku jer postoji značajno oslabljena otpornost prema bakterijama. Ako je dijete dobro napravite kontrolu za 6 mjeseci.

MajaMasa

Puno Vam hvala na brzom odgovoru.