Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kukovi

tina

Postovani
rodila sam na carski rez i bila sam na pregledu kukova kad je beba imala 6 tjedana i sve je u redu ali mi je doktor savjetovao da bebu ne stavljam na stranu kad spava, a ona nece nikako drugacije. Da li je jako lose za kukove ako je ostavim da spava na strani ,a ne na ledjima ili trbuhu?
Puno hvala

Dr. Darko Richter

Napravite kako djetetu najviše odgovara, jer nikakav položaj neće djetetu sam po sebi iskriviti ili poravnati kukove. Bilo bi "fair" da doktoru koji vam je dao takav i takav savjet, postavite točno isto pitanje.